Pestil nasıl yapılır - isikbilisim.netisikbilisim.net

22 Ekim 2021 - 23:26

Pestil nasıl yapılır

Pestil nasıl yapılır
Son Güncelleme :

03 Ekim 2021 - 14:44

14 views

Pestil nasıl yapılır

Pestil nasıl yapılır ; Cenab-ı Allah biz insanlar için çok güzel nimetler yaratmış sayısız nimetler yaratmış bunlardan bir kısmı da yeryüzündeki meyvelerdir bunların helal olanlarından kendimize ait olanlarından yiyeceğiz istifade edeceğiz ama her şeyde olduğu gibi, bu meyvelerinde zararlı ve yararlı kısımları mutlaka vardır.
zehirli olanları vardır faydalı olanları vardır testi yapmak için mesela kayısıyla alalım; kayısıyı dökeceğiz temizleyeceğiz yıkayacağız kazanlara koyacağız ve bir müddet kayın atacağız.
Kaynadıktan sonra onu bez torbalara yahut da kıl çuvallara diyebiliriz temiz olacak hijyenik olacak Onlara koyacağız onu sıkacağız sıktıktan sonra posasını atacağız geri kalan suyuna bazı yerde buna şıra da denir onu bir başka kazandı güzel bir şekilde kaynatacağız.
Kaynama devam ederken Ondan bir miktar alacağız yaklaşık bu kaynama meyvenin çeşidine göre değişir meyveleri oldun olandan da seçmek lazım yarım saat veya bir saat gibi bir kaynamadan sonra o kaynayan suda bir miktar alacağız soğumaya bırakacağız soğuduktan sonra ona bir miktar buğday unu Birazdan nişasta onunla güzelce karıştıracağız karıştıracağız ve sonra o arıştırdığımızı kaynamakta olan o diğer şıramızın üzerine yavaş yavaş karıştıra karıştıra yedireceğiz ve kaynamaya devam edecek kaynarken de karıştırmaya devam edecek.
Bu bir nevi boza kıvamına gelinceye kadar devam edecek Ondan sonra da onu alıp bez üzerine temiz tahta üzerine Bazı yerlerde tahta yaparlar Anadolu’da temiz bezler üzerine yavaş yavaş dökeceğiz Bu arada ceviz fındık gibi değişik şeyler karıştıracak olursak onları ya kaynama bittikten sonra üzerine atacağız karıştıracağız yahut da sevdiğimiz zaman o henüz kurmadan üzerine serpeceğiz.
Bu şekilde cevizli fındıklı fıstıklı ve Şair pestil elde edilmiş olur Bunu güneşte kurumaya bırakacağız kuruduktan sonra onun mesela Bir bez ise arkasına hafif ıslatarak bezden ayırmaya çalışacağız, katlayacağız katlarken de içine bazıları nişasta koyarlar yapışmasın diye bu şekilde yemeye hazır ve güzel tabii bir pestil elde edilmiş olacaktır.

How to make Pestil

Almighty Allah has created many beautiful blessings for us humans, and he has created countless blessings, some of which are fruits on earth. We will eat from the halal ones and make use of the ones that belong to us. But as in everything else, fruits have harmful and beneficial parts.
there are poisonous ones, there are useful ones, for example, let’s take apricots to test; we will pour the apricot, we will clean it, we will wash it, we will put it in the cauldrons and we will throw the beech for a while.
After boiling, we can call it in cloth bags or hair sacks, it will be clean and hygienic.
While the boiling is continuing, we will take some of it, about this boiling depends on the type of fruit. You have to choose the fruits that have already been. After boiling for half an hour or an hour, we will take some in that boiling water, let it cool, then some wheat flour for it. We will mix it with starch. and then we will pour the one we mixed on to that other wine that is boiling, slowly, while stirring, and it will continue to boil while it is boiling.
This will continue until it reaches the consistency of boza. And when we love it, we’ll sprinkle it on before it’s set up.
In this way, walnut, hazelnut, pistachio and Poet fruit pulp are obtained. We will leave it to dry in the sun and after it dries, for example, if it is a cloth, we will try to separate it from the cloth by wetting the back slightly, we will fold it, and while folding it, some starch will be put in it, so that it will not stick, so that it will be ready to eat and a beautiful natural pulp will be obtained. .

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
%d blogcu bunu beğendi: