Ellerde uyuşma nedenleri nelerdir - isikbilisim.netisikbilisim.net

22 Ekim 2021 - 23:32

Ellerde uyuşma nedenleri nelerdir

Ellerde uyuşma nedenleri nelerdir
Son Güncelleme :

14 Ekim 2021 - 22:21

10 views

Ellerde uyuşma nedenleri nelerdir

Ellerde uyuşma nedenleri nelerdir : Zaman zaman hepimizin elleri uyuyabilir, aşırı çalışma yorgunluk uykusuzluk bile buna sebep olabilir.
Özellikle vücudumuzdaki B1 B6 vitaminlerinin düşük seviyelere ulaşması sinirlerinizi zayıf hale getirir ve bu da kendini uyuşma olarak belli eder.
Ellerdeki uyuşmaların en önemli nedeni bu tip vitamin eksikliğidir vitamin yerine koyduğumuzda hasta rahat diyebilir.
Ama bu uyuşmalar çok uzun süre devam ediyorsa ve kişinin hareketlerine mani oluyorsa o zaman mutlaka bir takım hastalıklar araştırılmalı, bir çok hastalık var boyun fıtığı buna sebep olabilir boyundaki darlıklar buna sebep olabilir beyin tümörü beynindeki hastalıklar akciğer tümörleri bile el uyuşması ile karşımıza gelebilir.
Ama en önemli neden el bileği veya dirsekteki sinir sıkışıklığıdır burada sinirlerin geçtiği kanallar daralır daralınca sinirleri sıkıştırır ve uyuşmalı olur bu uyuşmalar genellikle gece uyandırıcı tarzda olur, Gece bir uyanırız kolumuzu kütük gibi hissederiz İşte bu sinir sıkışmalarına tipik belirtisidir.
Genellikle fazla bir ağrı olmaz uyuşukluk ön plandadır ve bu uyuşukluk özellikle elimizin ince hareket yaptığı olması gereken işler de kendini belli eder.
Özellikle ev hanımlarında çamaşır sıkarken konserve kapakları açarken, zorlukla kendini belli eder bu gibi durumlarda EMG dinlen bir test yapmak lazım.
Bu test sinir sıkışmasının hangi düzeyde olduğunu gösterir geer hafif veya orta düzeyde ise bunlara bir yapılacak bir takım enjeksiyonlar el ve kol egzersizleri kişiyi rahatlatır, ama ileri derecede bir sinir sıkışması varsa eğer bu baskıyı kaldıramayınca hasta elinde bir güç kaybına felce doğru gidecekse o zaman yaklaşık 5-10 dakika süren bir operasyonla bu siniri rahatlatmak gerekir.
Eğer sinir sıkışıklığı el bileğinde ise el bileği üzerinde ufak bir kesik ile girip o sinene rahatlata biliyoruz dirsekte ise dirsekten gelip gene rahatlata biliyoruz.
Eğer geceleyin uyuşukla uyanıyorsanız ve kolunuzu hakikaten bir kütük gibi hissediyorsanız mutlaka mutlaka bu konuda uzman bir doktora başvurmanız gerekli.

What are the causes of numbness in the hands

What are the causes of numbness in the hands: From time to time, we can all sleep in our hands, overwork, fatigue, even insomnia can cause this.
In particular, low levels of B1 B6 vitamins in the body make your nerves weak, which manifests itself as numbness.
The most important reason for numbness in the hands is this type of vitamin deficiency.
But if these numbness lasts for a very long time and prevents the movements of the person, then some diseases should be investigated. There are many diseases, neck hernia can cause this, stenosis in the neck can cause this, brain tumors, diseases in the brain, even lung tumors can present with hand numbness.
But the most important reason is nerve compression in the wrist or elbow. Here, when the channels through which the nerves pass narrow, they compress the nerves and become numb. These numbness are usually arousing at night. We wake up at night and feel our arm like a stump. This is the typical symptom of nerve compressions.
Usually there is not much pain, numbness is in the foreground, and this numbness is especially evident in the works where our hands should be doing fine movements.
Especially in housewives, when wringing laundry and opening cans of cans, it is difficult to show itself in such cases, EMG should be tested with rest.
This test shows the level of nerve compression. It is necessary to relieve this nerve with an operation that takes 10 minutes.
If the nerve entrapment is in the wrist, we can enter with a small cut on the wrist and relieve that chest. If it is in the elbow, we can come from the elbow and relieve it again.
If you wake up drowsy at night and your arm really feels like a stump, you should definitely consult a specialist doctor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
%d blogcu bunu beğendi: