Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaSAĞLIKDikkat eksikliği tedavisinde ilaç dışında neler yapılabilir

Dikkat eksikliği tedavisinde ilaç dışında neler yapılabilir

Dikkat eksikliği tedavisinde ilaç dışında neler yapılabilir

Dikkat eksikliği tedavisinde ilaç dışında neler yapılabilir : Dikkat eksikliği tedavisinde ilaç tedavisi dışında başka yollar var mı diye de çok sık şekilde soru soruyorsunuz bunlar bizleri ulaşıyor ve dikkat eksikliğinde dersi dersi İlk seçenek olarak videolarımızı da paylaştık ama ilaç tedavisi dışında tedaviler de var.
Özellikle bunlar da okul öncesi çocuklarda ilk yapılması gerekli olan çok zorunlu olmadıkça ilaç tedavisi doğru değil çünkü; bunlar da davranış terapilerinin doğru ehlinden bilişsel davranışçı terapi eğitimi ne bu konuda almış falan terapistler tarafından yapılmış olan terapilerin yararı ilaç tedavisine göre daha üstün olduğu da söyleniyor ve ilk başta hemen bu yaş çocukların okul öncesi çocuklarda hemen ilaç tedavisinde girilmesi girmesi zorunlu olmadıkça altını çizerek söylüyorum çok başlaması gerektiği belirtiliyor.

Ama okul çağında çocuklarda ise ilaç tedavisi gerekli olan bir durum için gerekli olan bir durum çünkü; akademik hayatını düzeltebilmek için gerekli bir tablo zaten anlatmıştım size.
Bunun dışında başka yöntemler bizim kendi yaptığımız testin sonucuna göre baktığımızı özellikle plan ona göre yapıyoruz yani çocuğun nasıl bir ders çalışması gerekiyor, nasıl bir tarafı uygulanması gerekli acaba eğitim danışmanlarımız da bu yönde çocuğun eksik olan kısmı tamamlanabilir mi? çocuk niye önceden beyinde hangi bölgede daha güçlü ona göre nasıl bir yöntemle dersinize daha iyi olabilir gibi; çoğu şeyi analiz ettikten sonra genelde biz tedaviyi seçeneklerine kişiye sunuyoruz zamanda başarı daha yüksek olabiliyor.

Gerçekten bur da bazı yöntemler var ama bizlerin çok benim takip etmeyeyim testin yine içerisinden çıkan özellikle bazı köpek işitme duygusu çok düşük oluyor yani işitsel algısına düşük oluyor yani işitsel dikkat et kötü oluyor.
Bu çocuklara bazen duymuyor musun sana sesleniyorum neden duymuyorsun gibi çocuklara çok bağırılabildiği hatta hatta bazen kulak doktoruna götürüp muayene ettirdiğimiz çocuklar var hangi çocuk duyuyor yani kulak sisteminden beyine giden yerde yollarda bir problem yok.
Beyin sonuçta kulağımız sayesinde duyarız ama esas duyan beyindir gözümüzle gördünüz ama gören yine de hepsi beyinde kodlu yerlerde duruyor.

Dolayısıyla o bölgelerdeki olan dikkat alanında problemin olduğu belirtiliyor buraya etkili olabilen sistemin genelde işitsel algı yaratılmışım berart sisteminin yararlı olabildiğini bizler görüyoruz ve bu testin içerisinde bu tarafı düşükse çocuğun desteklemek için verdiğinize çok yararlı olabiliyor uzayda otizmlilerde ve dikkat eksikliğine bu çift çocuklarda berart’ın davranışsal sorunlar üzerinde çok büyük sağlık yararları var.
İlaç tedavisinde özellikle bu çocukların yazıları çünkü nörolojik bulgu olarak bu çocuklarda ince motor kabiliyeti geri olduğu için sakarlıkları o yüzden ortaya çıkıyor ve yazıları çok çirkin dağlara bayırlara çıkar yazı okunamayacak halidir ona ilaç dersini başladığınızda daha iyi bir anda o ince gibi yarasının düzeldiğini görürüz.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments