Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDABalık yağı ne işe yarar kimler tüketebilir

Balık yağı ne işe yarar kimler tüketebilir

Balık yağı ne işe yarar

Balık yağı ne işe yarar kimler tüketebilir : Balık yağı Omeğa üç kaynakları bakımından bizim için çok önemli bir besin kaynağıdır. Balık yağı bizim günlük besin tüketimimizde de kesinlikle olması gerekmektedir. Bunu insananlar isterlerse  doğal yollardan bitkisel veya hayvansal kaynaklardan da karşılayabilmektedirler, eğer  isterlerse bunu besin destek ıidaların’dan da karışılaya bilmektedirler.

Önemli olan bunun düzenli kullanmak ve düzenli kullanımından vücudunun fonksiyonlarını iyileştiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır kullanılan bazı alanlar kalp-damar hastalıklarından kadınların Adet sancısını azaltmak tutun kilo vermek için kullananlardan tansiyon hastaları ne kadar birçok farklı alanda bu kullanılabilmektedir ve birçok farklı alanda bunun başarılı olduğu kanıtlanmıştır.
Tıbbi prosüdürlerinde içine giren Omega 3 kullanımı Doktorlar tarafından bir ilaç kadar ciddiye alınmaktadır.

Balık yağını kimler tüketebilir

Balık yağı piyasada bulunabilen en güvenli birkaç besin desteğinden bir tanesidir ve hastanelerde bu bebeklerden tutun yaşlılara kadar geniş bir yaş aralığında tüketilmektedir.
Bu bayanla da kadın erkek fark etmeden bunu biz daha çok eksikliğini çekebilecek kişileri daha çok tavsiye ediyoruz bu sporcu olabilir bu yaşlı bir insan olabilir, diyabet hastalarında kanıtlanan faydaları var ve özellikle Doktorlar bu kalp hastalarında kandaki trigliserit seviyesini düşürür.

Bilmek için de bunu bir ilaç değiştirir gibi yazıp kontrolü yapmaktalar balık yağının tüketimini hem kolaylaştırabilmek için hem de yaygınlaştığı bilmek için 3 tane formu şu an bulunabilmektedir.
Bir tanesi klasik tablet formu bulunabilmektedir.
İkincisi sıvı halde de eczanelerde bulunabilmektedir de güç tüketimi daha bir keyifli lezzetli olan yeni formu çıkmıştır ve bu çiğnenebilir yemiş gibi olan omega-3 ileride kendine has bir aroması olmaktadır bu da çocuklar için tüketimi kolaylaştırmaktadır.

Balık yağının yan etkileri varmıdır

Balık yağı genelde çok tavsiye ettiğimiz ve en sağlıklı ve güvenli olan besin desteklerinden aslında Bence en üst sıradakidir.
Biz Uzmanlar diyetisyenler veya Doktorlar kendimizde kullanarak kendi hastalarımıza da tavsiye ediyoruz.
Fakat her şeyde olduğu gibi bunun da dozajı çok hassas bir şekilde de belirlenmeli ve genelde 3000 miligram dan fazla gün içindw omega 3 alınmaması gerekmektedir.
Çünkü rakamın üzeri eşliğinde bize sunduğu gibi yüksek dozda alınmalı bir anlamına gelmektedir.

Mümkün mertebe seçerken uzmanına danışın hangi markayı kullanmanız gerektiği konusunda çünkü her ne kadar bazı markalar üzerinde civa içermiyor ya da ağır metallerden arındırıldı yazsa da Amerika’da Harvard Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada 5 tane büyük markanın balık yağı araştırılmış bunun sonucunda ise esenlikler de olsa bu balık yağlarından aslında vciva bulunmuş.
Bu da demek oluyor ki balık yağı tüketebiliriz, fakat aşırı miktarda tüketmemiz bizi aşırı miktarda ağır metal olarak geri döneceğinden bunun çok dikkatli olmamız lazım ve kaliteli markalar kullanmamış gerekmektedir.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments