Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAArı poleninin faydaları nelerdir

Arı poleninin faydaları nelerdir

Arı poleninin faydaları nelerdir

Arı poleni içerik olarak çok mucizevi ve bir kompakt vesile olduğu için Aslında baştan aşağı tüm vücudumuza iyi gelen özellikleri var.
Özellikle ilk etapta saydığımız sinirsel ve beyinsel fonksiyonları yani kişinin resmini de hafifletmeye yardımcı olabiliyor, daha rahat düşünce gücüne Unutkanlığın dönebiliyor aynı zamanda konsantre ve çok daha zeka gelişimini sağlamak konusunda fayda sağlar.
Yani ruhsal gelişiminden tutunda sinirsel ve büyüme eğrisindeki bir çocuğun zeka gelişimi ne kadar son derece faydaları var.

Kendi güzelliğini ve cilt bakım düşünen bayanlar için de daha parlak bir cilt kırışıklıklarını azalması saç dökülmesinin önlenmesi kemik ve kalsiyum deposu olduğu için kemik yapımını sağlayan hücreleri geliştirip kalsiyum deposu olduğu için tırnak sağlığı için de son derece önemlidir.
Yine karaciğer yağlanmasında aslında maalesef enzimlerin yükselmesinde de kullanılmasının faydalı olduğunu söyleyen çalışmalar yine var cinsellik problemi yaşayanlar özellikle erkeklerin Andropoz döneminde bayanların menopoz dönemindeki sıkıntılarının iyileşmesinde çok büyük faydaları var hazma Yardımcı özelliği ile de bağırsak aktivitesine artırmak gıda yardımı vardır arı poleninin.

Arı poleni nasıl tüketilmeli

Arı polenin faydaları nelerdir nasıl tüketilmeli :  Arı polenine özellikle kilo problemi olmayanlar balla veya süt Ve karıştırarak tüketebilirler 1 tatlı kaşığı başlangıç dozu muz olmalı bol su ile tükettikten sonra kendinizi dinlemelisiniz eğer bağırsaklarınızda bir hazımsızlık problemi yaratmıyorsa ve bunu yavaş yavaş yarım yarım arttırıp üç tatlı kaşığına kadar çıkabilirsiniz.
Arı poleni özellikle kansızlık sorunu olan kişiler için günde 3 tatlı kaşığı muhakkak tüketilmesi Önerilen bir orandır ama bazı alerjisi ve kaynaklı tüm gıdalar tüketen kişilerde Eğer bir hassasiyet varsa arı polenini karşıtı alerjik Reaksiyon gösterebilirsiniz. O yüzden öncelikle bu konuda bir araştırmaya gitmekte fayda var.

Arı poleni içerik olarak Aslında alerjik reaksiyonu olan kişilere dahil iyi gelir ama alerji olan kişiler bu konu bu gruptan ayrıl tutulmaktadır dolayısıyla kendini yorgun hissedenler stresli olanlar saçlarında dökülme olanlar tırnakları kırılan kişiler belli destek almalarına rağmen kolesterol şeker dengelerini oturamayan kişiler ve özellikle uzun süreli antrenman yapan sporcular, Gelişme çağındaki çocuklar tarafından arı poleni 1 tatlı kaşığı dozu ile başlayıp 3 tatlı kaşığına kadar çıkartılmasında fayda vardır.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments