Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaBİLİŞİM DÜNYASIOrganik arama nedir?

Organik arama nedir?

Organik arama nedir?

Arama motorlarının web sayfalarını nasıl gördüğünü incelediğimiz konumuza hoş geldin arama motorlarının bir Web sayfasında bulunan şeyleri nasıl anladığını ve web sayfasındaki hangi bölümün arama motorları için ne işe yaradığını ele alınacağız.

Ayrıca arama motorlarının sizin web sayfamızı nasıl görmesini sağlayabileceğini deyinelim basitçe açıklamak gerekirse arama motoruna bir şeyler bulması için soru sorduğunuzda motor dizin adı verilen ve Muazzam sayıda sayfadan oluşan bir liste göz atar ve aradığınız şeye göre alakalı sonuçları çıkarır.

Bu sayfalar ancak arama motoru Onların ne ile ilgili olduğunu belirledikten sonra dizine girmeyi Başarır Bu sayede sayfayı diğerlerinin arasında tam olarak doğru yere dosyaları içeriğiyle ile alakalı bir sonraki aramada bulabilir arama motorları 1 sayfanın ne ile ilgili olduğuna nasıl karar verdiğini anlayarak kendi sayfalarınızı Optimize edin Tıpkı sizinki gibi Web siteleri arayan insanların arama sonuçlarında sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Diyelim ki bir kahve dükkanınız ve web  siteniz var senin gibi sayfaya baktığınızda bunu görürsün ancak aynı sayfaya bir arama motoru baktığında ekranda Sizin gördüğünüz şeyin yanı sıra ardındaki HDM denen konuda görüş beni kısımları sayesinde arama motoru Web sayfasını ne ile ilgili olduğu ve hangi durumların önemli olduğunun farkında olmak sitenize Optimize ederken çok faydalı olur.

ilk olarak sayfa başlığını kodları nasıl yer aldığına Bakalım bu örnekte üst kısımdaki sekmede yer alan başlıca görebilirsiniz kahve dükanı için arama motoru başlık etiketi adlı bir kod paçasına iliştirilmiş başlığı görür.  şöyle görüp çoğu web sitesi seçtiği html kodu ne sizin yerinize yöneten araçlar sayesinde düzenlenir buna içerik yönetim sistemi veya iys denir.

Web sitemize değişiklik yapmak için kullanmak için iys  başlığı eklemeniz için bir yerde mevcut sayfalarınızın içeriye doğru tarif ettiğinden emin olarak arama motoruna Sayfanızı uygun şekilde dizine eklemesi için yardımcı olabilirsin bu sayede sayfanız alakalı aramalarda görünebilir.

Bir sonraki aşamada sayfanızdaki yazıları metni ele almanız gerekmektedir ve Sayfanızı kimin ziyaret etmesi Ne istediğinizi ürün ve hizmetlerin izi tanımlarken hangi sözcükleri kullandığını düşünün Adil Ticaret sertifikalı kahveden mi söz ediyorlar makiad’da yerine kapıçino terimimi kullanıyorlar Bunlar Muhtemelen arama yaparken de kullandıkları terimlerdir.

içeriğinizi yazarken müşterilerin dilinden konuşmaya çalış çünkü bu sayede arama yaptıklarında Sayfanızı bulmalarını sağlayabilirsiniz, son olarak sayfalarınızda ki resimlerden bahsedelim kahve ürünlerinin ağız sulandıran fotoğraflarını arama motorları ne yazık ki Bizim gördüğümüz gibi görmez.

Gördükleri şey ardındaki Code arama motorlarının resimlerini tanımlaması için tanımlayıcı bir el ad verin ; örneğin resim nokta jpg arama motorları için çok iyi bir dosya adı değildir. buzlu Tire naneli Tire Mokka nokta jpg gibi resimdekini tam anlamıyla açıklayan bir ayet uygundur .

Bir resminizin koduna alternatif metin ekleyerek işi bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz alt etiketi olarak bilinen ve resmi tanımlayan bu ifade resim görüntülemeye web tarayıcısı kullanan veya web sayfalarındaki içerikleri dinlemek amacı ile yazılım kullanan kişiler, görme bozukluğu olan insanlar için kullanışlıdır.

html’de alt etiketi şöyle görünür web sitenizi güncellemek için bir içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız Muhtemelen orada da alt etiketi yerleştirebilirsiniz bir yer vardır. Şunu unutmayın sitenizin her sayfası için açıklayıcı benzersiz başlıklarla müşterileriniz için yazın ama arama motorlarının sayfalarınızın ne ile ilgili olduğunu anlamasını yardım olacak sözcüklere yer vermeyi de unutmayın.

Resim dosyalarını tanımlayıcı sözcüklerle adlandırmayı ve alternatif Metin eklemeyi aklınızdan çıkarmayın tüm ipuçları bir araya geldiğinde arama motorları sayfalarınızı anlayıp önemli kullanıcıların yani potansiyel müşterilerinize önüne getirebilir.

What is organic search?

we welcome how our search engines see the web pages, how search engines understand what is found on a Web page, and what part of the web page does what it is for search engines.

And let’s just say how search engines can see our web page, so simply, when you ask the search engine to find something, you can look at a list of enormous pages called the motor directory, and extract relevant results based on what you’re looking for.

These pages only succeed in entering the index after determining that the search engine is about what they are related to. So you can find the page exactly in the right place among others, in the next search. Search engines 1 Optimize your pages by understanding how the page decides what it is about You can make people looking for Web sites see you in the search results.

Let’s say you have a coffee shop and your website when you look at the page like you see it but when you look at the same page a search engine on the screen you see what’s next in the opinion on the topic called HDM as well as what you are aware of what the search engine Web page is about and what situations are important Optimizing your site becomes very useful.

Let’s see how the title of the page first takes place in the code on the top section of this example. For the coffee shop, the search engine sees the title attached to the code tag called a title tag. This is called the content management system or iSs, which is regulated by the tools that govern the website of what you choose and most of the html code you choose.

To make a change to our website, you can help your site to properly index your search engine by making sure that your existing pages are in-place for you to add an ighs, so that your page may appear in relevant searches.

The next step is to discuss the text on your page and who should visit the page Think about what you want and what words and products use when defining a trace.

When you are writing your content, try to speak in the language of the customers, so you can have them find your page when they search, and finally, let’s talk about the pictures on your pages.

Give a descriptive hand name to identify pictures of Code search engines behind what they see; For example image jpg jpg is not a very good file name for search engines. Tire mint frosted Tire Mokka dot jpg like in the picture is a verse that describes the exact meaning.

And you can move the job one step further by adding an alternative Text to the code of a picture.

If you are using a content management system to update your website it appears like the bottom tag in html There is probably a place where you can also place the bottom tag. Keep in mind that, for every page of your site, with distinctive headlines, write for your customers, but don’t forget to include words to help search engines understand what your pages are all about.

Remember to name image files with descriptive words and add alternative Text. When all the clues come together, search engines can understand your pages and bring them to your potential users.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments