Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaBİLİŞİM DÜNYASIWordPress kurulumu nasıl yapılır ?

WordPress kurulumu nasıl yapılır ?

WordPress kurulumu nasıl yapılır ?

Bugün sizinle birlikte WordPress e giriş yapıp WordPress nasıl kurulduğunu anlatacağım Bir web site kurulumu bir inşaat firması ile bir inşaat ve aynı düzeyde de binanın temeli ne kadar sağlam atarsanız binanız o kadar sağlam ve o kadar yüksek olabilir Şimdi hazır kurulu bir site aldığınızı varsayarsak Eğer bu şekilde bir site karşınıza geliyor.

Ama hazır kurulu almadıysanız temayı domain hosting ayrı ayrı birleştirdiğimizde yine aynı şekilde kurulmasını yapabilirsin bu uyduda bahsedeceğim tema domain hosting nedir Bunları bilmiyorsanız; şimdi varsayalım ki hostingini de aldınız şu an hazır kurulu gelen hostinge nasıl kullanabileceğini Göstereceğim filezilla paneli girdim burada filezilla  buraya tıklıyorum buradan public_html in içine giriyorum ve gördüğünüz gibi WordPress kurulmuş ve WordPress içinde admin contact diye bir bölüm var burada tehemes tıklıyorum temamız yüklenmiş ve TEMA’nın ayarları yapılmış bir şekilde geliyor.

Bize bu ama olur da bir hata olursa diye ben bu temayı zipliyorum ,  Zip dosyasına çift tıklayıp Bilgisayarıma indiriyorum şimdi bu işlemleri neden yaptım Siz hazır kurulu aldıysanız bunların hepsini size kurulu olarak geliyor ama olur da bir hata yaparsanız baştan kurmanız gerekebilir bu nedenden dolayı bunların hepsini silip bir baştan kurmaya göstereyim size ama hata yapmadan Siz de gelip bunu silip yeniden kurmaya çalışmayın.

Çünkü aynı işlemi bir daha yapmış oluyorsunuz ya bu gereksiz bir işlem tekrardan belirtiyorum eğer hata yaparsanız baştan kurulum isterseniz Bu yüzden bu adımları takip edebilirsin diyorum Bu konuyu bur da  kapatıyorum bundan sonraki kısım herkesi ilgilendiriyor.

Yani hazır Kurulu almış olabilirsiniz ya da kendiniz bir alıp birleştirmiş olabilirsiniz bundan sonraki kısım herkesi ilgilendiriyor baştan kuralım hep beraber WordPress yazdım Google’a buradaki WordPress en güncel sürümünü indir diyorum şu andaki güncel sürüm 5.2.4 buraya tık takımda Bilgisayarıma indirdim bunu bu tamamen  ücretsizdir.

Arkadaşlar isim kendi Dosyalarım Tekrardan filezilla gidiyorum public_html eşlemesi Şu anda bomboş gördüğünüz gibi Seninki Az önce gibi boş ve karşıma çıkan sekmeye Az önce indirmiş olduğum WordPress dosyasını tutup sürükleyip bırakıyoruz.

WordPress görmüş olduğunuz gibi yüklendi Bu sayfayı artık kapatabiliriz bir kere yeniliyorum ve sağ tıklayıp buradan extract yani Ayıkla diyorum Zip dosyasını çıkardık şu anda WordPress içine girip yani çift tıklayıp buradaki dostların hepsine dosya dışına çıkarmam gerekiyor.

Hepsini seçip kopyala diyorum ve Şuradaki WordPress yazısını siliyorum flasha kadar olan kısım ve sonra da şu anda görmüş olduğunuz gibi dosyalar hepsi bir yana üst ana dizine taşındı ve şu an Gereksiz olan WordPress yazılarını dosyaları siliyorum ki sunucuda boş yere yer kaplaması şu an tamamen bütün dosyaları yüklenmiş.

WordPress kurulumunu yaptık arkadaşlar bundan sonraki kısım Database oluşturup bu Database WordPress te birleştirmek olacak şimdi bu sayfayı kapatalım ve ana sayfamızda bulunan yani panelinizin anasayfasında bulunan mysql Database Wizard artık diyorum buradan kendimize bir Database oluşturmamız gerekiyor zaten benzin adını kendi kafanıza göre koyabilirsin mesela ben koydum.

Üzüleyim atacaksınız buna koydum hiç işimizi zorlaştırıyor şimdi ve bunlara bir şifre atıyorum şimdi burada ayrıcalıkları birbirine tanımlamak için ol butonuna tıklamanız gerekiyor , ondan sonra da Next Step diyorsunuz şu anda Database oluşturuldu.

Kullanıcı oluşturuldu ve bunları birbirine atadık bundan sonraki kısım bunu kopyalıyorum gördüğünüz gibi İkisi de aynı yazı zaten yüzdür da aynı Database de aynı isimler bundan sonra sitemizin adresini tarayıcı yazdığımızda direk otomatik kurulumu aktarıyor bizi otomatik kurulum da veritabanı ismine kopyaladığım yeri kullanıcı adında aynı belirlemiştik aynısını yapıştırdım.

Şifremizi de nurullah nokta 123 belirlemiştik Bu da aynı şekilde yazdık ve kurulumu çalıştır dedik Şimdi sitemizin başlığı ne olacak sitemizin başlığı gidalife kullanıcı adını Siz belirliyorsunuz şifreyi de kendiniz belirliyorsunuz bu devirde eposta adresi yazıyorsunuz kendi Gmail Hotmail gibi maillerinizi yazabileceğiniz gibi kendi sitenizi uzantılı sınırsız sayıda domain Pardon mail nasıl alınır burada öğreteceğim.

Gelecek yazılarımızda bunu da buraya bu şekilde yazabilirsiniz yani info et gidalife nokta com mailini ücretsiz bir şekilde açmaya gelecek  yazılarımızda göstereceğim bu mail üzerine kurdum Ben ondan sonra wp-login adamına geçerek admin paneline giriş yapıyoruz şu anda görmüş olduğunuz panel bizim Bu siteyi ya da herhangi bir siteyi kurduğumuzda karşınıza çıkacak olan panelde her zaman standarttır ve standart halde WordPress Kurulunu gerçekleştirdi.

Gelecek videoda hep birlikte ve hepsi derimizi nasıl güvenli hale getirmek için ADSL sertifikasını ücretsiz bir şekilde kurabiliriz bundan bahsedeceğiz ssl ile ilgili bilgileri Google üzerinden bulabilirsin.

How to install WordPress?

Today I’ll log in with WordPress and tell you how WordPress is installed. A web site installation is a construction with a construction company and the same level of building is as strong as the foundation of the building. a site is coming.

But if you do not get ready board domain hosting separately separately when you combine the same way you can do the same way to talk on this satellite theme domain hosting What you do not know; Now suppose now that you can use the hosting hosting now suppose that filezilla panel I entered here filezilla click here and I’m going into public_html here as you see and WordPress is established in WordPress and there is a section called admin contact here click here The settings come in a way that is made.

If this happens to us but I have this error, I double click on the Zip file and download it to my computer Now why did I do it? If you are ready, you can have all of them installed, but if you make a mistake, you may need to reinstall them for this reason. Let me show you how to make a reboot, but don’t make a mistake.

Because you are doing the same process again, this is an unnecessary process again, if you make a mistake if you want to setup from the beginning So you can follow these steps I’m closing this topic here I’m covering the next part everyone is interested.

So you could have taken a ready board or you could have taken a combination of yourself and the next part of everyone is interested in all the rest I’ve written all the WordPress I’m downloading the most current version of WordPress here to Google here I’m downloading the current version 5.2.4 click here on my computer I downloaded it completely free of charge.

Friends name my own files I’m going filezilla public_html mapping As you can see now empty, I just like empty and I’m coming to the tab I just downloaded the WordPress file, drag and drop we’ve left.

WordPress is installed as you have seen This page can be closed once I’m renewing and right-click here extract so I say Extract I’ve removed the zip file right now into WordPress and double click here to remove all of my friends out of the file.

I choose them all and copy and I delete the WordPress text and the part up to the flash, and then the files as you have seen right now have all moved to the parent home directory and I’m currently deleting unnecessary WordPress posts so that all the files are now completely loaded on the server. .

WordPress installation of the next part of the database will create this database will combine WordPress and close this page now, and the main page of your home page, the database database, which is the mysql database Wizard now we need to create a Database ourselves, you can put the name of the gasoline according to your own head.

I’m going to put this in my work makes it difficult, and now I’m putting a password to them here to define the privileges to click on the button, then you need to click Next Step, the database is currently created.

The user has created and assigned them to each other as you can see the next part of this copy is the same font is the same name is also the same names after the database is the same name is the same name after we write the automatic installation of the site to the name of the user we’ve automatically pasted the name of the database I’ve pasted the same name I’ve pasted the same name.

We have also set our password in the same way we wrote and said the installation of the site, what is the title of our site now you will be the title of our site gitalife user name You specify the password you are writing yourself in this cycle you write your own mail address as you can write your own Gmail Hotmail unlimited number of domain extensions with your own site Pardon I will teach you how to get mail.

Bundan sonraki yazılarımızda buraya bu şekilde yazabilirsiniz bu şekilde et gidalife dot com mail mesajını açmak için bir ilerde bu mailde kurduğum maili wp sonrası admin paneline göstereceğim- Giriş yap adamım giriş yapmışsın panelde görmüşsünüzdür bu siteyi kurduğumuzda yada herhangi bir siteyi kurduğumuzda karşınıza çıkacak olan panelde hep standart ve standartlaştırılmış WordPress Board gerçekleştirmiştir.

Bir sonraki videoda tüm skinimizin güvenli olduğundan emin olmak için ADSL sertifikasını ücretsiz olarak kurabiliriz ve bundan bahsedeceğiz.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments