Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAPatlıcan ve faydaları nelerdir

Patlıcan ve faydaları nelerdir

Patlıcan ve faydaları nelerdir

Mor renkli bir sıcak iklim meyvesidir soğuk havayı sevmez ve sıcaklık eksi 2 eksi 3 derece olduğunda hemen ölür düşük sıcaklığa karşı dayanıksızdır Patlıcanın anavatanı hindistan’dır.

Hindistan’dan Afrika’ya sonra doğu Akdeniz’de ve Avrupa’ya getirilmiştir Avrupa’ya getirilmesi 16. yüzyılda İspanyollar tarafından gerçekleştirilmiştir Avrupa’ya ilk getirilişinde süs bitkisi olarak kullanılan patlıcan daha sonra yaş bitkiler arasında yerini dünyada 6. sırada almıştır.

Patlıcanın fazla bir besin değeri içermediği gibi yanlış bilgiler vardır meyvesinde yağ karbonhidrat ve protein miktarı gözardı edilebilecek değerlerde olduğu düşünülse de çok faydalıdır Türkiye’de daha çok imam bayıldı karnıyarık yemekleri ve kızartması şeklinde tüketilir.

Ayrıca salatası da yapılır Patlıcanın kabuğunda aynı zamanda nikotin de bulunur bitki bunu bitkiye mı ceklere karşı kendimi savunmak için üretir ancak patlıcanın içerdiği nikotin miktarı insan vücudu için zararlı olabilecek miktarlarda değildir kalori değeri düşük bir besin olan patlıcanda a c ve D vitaminleri ile kalsiyum fosfor ve demir mineralleri bulunur.

What are eggplant and its benefits?

It is a purple-colored hot climate fruit, it does not like cold weather and dies immediately when the temperature is minus 2 minus 3 degrees. It is not resistant to low temperature The homeland of eggplant is India.

It was brought from India to Africa, then to the eastern Mediterranean and Europe. It was brought to Europe by the Spanish in the 16th century. Eggplant, which was used as an ornamental plant when it was first brought to Europe, later took its place among the fresh plants in the 6th place in the world.

Eggplant does not contain much nutritional value and there are false information. Although it is thought that the amount of fat, carbohydrate and protein in its fruit is considered to be negligible, it is very useful.

In addition, salad is also made. The shell of the eggplant also contains nicotine, the plant produces it to defend myself against the plant’s bites, but the amount of nicotine contained in the eggplant is not in amounts that can be harmful to the human body. is found.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments