Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAMantar ve faydaları nelerdir

Mantar ve faydaları nelerdir

Mantar ve faydaları nelerdir ?

Mantarlar yaşayan canlılar eski çağlardan beri insanoğlu mantarların bir bitki olduğunu düşünmüş olsa da günümüzün bilimsel teknik eleman tadına baktığımız zaman bunların bazı özellikleri bitkilere bazı özellikleri hayvanları benzediğini gördük hücre yapıları hayvanlar alemine yakın bitki gibi yerden çıkıyorlar.

Fakat iki alemde uyuşmalar böyle olunca son 50 yılda mantarlara canlılar aleminde bir bölüm açıldı hayvanlar alemi bitkiler alemi ve mantarlar aleminde bir ailem var yani sonuçta günümüze İnsanoğlu yaşayan canlıları 5 ana gruba büyümüş bölümde buna başlayacak hayvanlar alemi,bitkiler alemi, Mantarlar alemi ,nsonra iki alem daha girdim ki bunlar basitçe virüsler ve bakteriler olarak sınıflandırılıyor.

Bizim gözle görebildiğimiz mantarlar Yani 2 metreden büyük olan mantarlar Makro mantarlar altına alıyor asla mantarların çok büyük bir bölümü gözle göremediğimiz büyüklüklerde 2 milimetreden küçük çoğunlukla mikrop mikroskopta incele bildiğimiz canlılar bunların arasında bir ama yarın şarap mayaları ekmek peynir mayaları penisilin türü Antibiyotikler olduğu gibi tanımı zararlarından tutun ayak mantara kadar değişen gözle göremediğimiz mantarlar var fakat bizim konumuz Makro mantarlar Yani 2 metre en büyük genelde şapkalı olarak ormanlarda gördünüz mantarlar.

What are mushrooms and their benefits?

Fungi are living creatures, although human beings have thought that mushrooms are plants since ancient times, when we tasted today’s scientific technical elements, we saw that some of them resemble plants and some features animals.

But when the two realms are like this, in the last 50 years, a section has been opened for fungi in the realm of living things. I have a family in the realm of animals, the realm of plants and the realm of fungi. I just entered that they are simply classified as viruses and bacteria.

Fungi that we can see with our eyes, In other words, fungi that are larger than 2 meters, Macro fungi, most of the fungi are in sizes that we cannot see with the eyes, smaller than 2 millimeters, mostly microbes, living things that we can examine under a microscope are among them, but tomorrow wine yeasts bread rennets penicillin type Antibiotics keep the definition from their harm There are mushrooms that we can’t see, ranging from foot fungus, but our topic is Macro mushrooms. That is, mushrooms that you can see in forests, the largest of which is 2 meters, usually with a hat.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments