Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAEnçok seviler gıdalardan muz

Ençok seviler gıdalardan muz

Ençok seviler gıdalardan muz

Afrika’da sadece bir meyve değil Temel gıda maddesi Kuzey afrikalılardan Muzo olan Portekizli Gemiciler 1500’lü yıllarda ilk kez muzu Amerika kıtasına taşıdılar buz 1870’lerde gelindiğinde bile Avrupa’nın büyük bölümünde ve Amerika’da Enis çok bilinen bir meyve değildi 1870 senesinde Lorenzo da iki direkli yelkenli sene jamaikadan balık yerine cesur bir kararla muz yükleyerek New Jersey Sahillerinde geldi ve Malları satmaya başladı.

Kaptan Lorenzo sattığı her modu için 2 dolar aldı bu onun için yüzden inkar demektir uzun Kuzey Amerika’da çok tutacağını erken fark eden 21 yaşındaki Andre Breton ve Lorenzo 1885 yılında hemen ortak bir şirket kurdular.

Bu şirket Amerika’da bir pazar oluşturmak için her yolu denedi muzun yetiştiği Orta Amerika ülkelerine demiryolu ağları verdiler Muzların yolda olgunlaşmasını kontrol edecek soğutma teknolojileri geliştirdiler ilk defa bir meyvenin satışında indirim kuponları uyguladılar.

Okul kitaplarına soktular ve kiraladıkları doktorlara Anneleri muzun çocuk sağlığı için faydaları konusunda ikna edecek raporlar tanzim ettirdiler ve Mouse inanılmaz bir hızla Amerika’nın her yerinde sofraların bir parçası haline geldi Bu şirket özellikle onlara tek vatan ağladı kurduğu rüşvet düzeniyle en etkili güce dönüşmüştü Amerikalı ünlü yazar.

William Sydney Porter takma adıyla o Henry ilk kez bu dönemde muz Cumhuriyeti ifadesini kullandı hakkındaki yargılama sebebiyle 34 yaşındayken 1896 senesinde on the rasa kaçan o’henry ülkedeki gördüğü manzarayı lahanaları ve Krallar adlı öyküsünde temel yaptığı ettiği not şirketi 130 yılında Orta Amerika ve Karayipler in en büyük işvereni haline geldi o arasın bütün ulaşım altyapısı kemanlar.

Demiryolları ve karayolları bu şirketin kontrolünde olduğu için onları halkı diye ahtapotla kadını takmıştı şirket karını ve siyasi egemenliğini rüşvetle rahatça koruyabilmek için sürekli olarak kendi siyasi adamlarını destekleri.

Böylece kolayca rüşvet dağıtıp istediği çıkarını oraya biliyordu daha sonra bileşik meyve şirketinin hissedarlarından levrek 1968 senesinde hisselerin büyük bölümünün satın alarak en büyük patron haline geldi şirketin Karaman kişileri ve yolsuzlukları ortaya çıkmaya başlayınca direk 3 Şubat 1975 günü Metro’daki binanın 44 katında bulunan ofisinden atlayarak intihar etti.

Bundan sonra yersin şirketi Cincinnati merkezli birader kadının eline geçti 1984 yılında bütün kisileri elime geçen bir şirketin adına Aynı yıl 2 temmuzda cikita muz olarak değiştirdi.

Bananas are the most popular foods.

Not just a fruit in Africa Portuguese sailors, whose staple food is muzo from North Africa, brought the banana to the Americas for the first time in the 1500s. Even in the 1870s, Enis was not a well-known fruit in most of Europe and America. In the same year the two-masted schooner arrived from Jamaica on the New Jersey Beaches with the bold decision to load bananas instead of fish, and began selling the Goods.

Captain Lorenzo received $2 for every mod he sold, which for him means so much denial. Realizing early that it would cost a lot in North America, 21-year-old Andre Breton and Lorenzo immediately formed a joint company in 1885.

This company tried everything to create a market in America. They gave railway networks to Central American countries where bananas are grown. They developed cooling technologies to control the ripening of bananas on the road. They applied discount coupons for the first time in the sale of a fruit.

They put it in school books and had the doctors they hired prepare reports that would convince their mothers about the benefits of bananas for children’s health, and Mouse became a part of the tables all over America at an incredible speed. This company especially cried for a homeland for them, and became the most effective power with the bribery scheme it established. .

Under the pseudonym William Sydney Porter, o Henry first used the term Banana Republic during this period. O’Henry, who fled on the rasa in 1896 at the age of 34 due to the trial against him, based the landscape he saw in the country in his story called Cabbages and Kings. It has become the largest employer of all transportation infrastructure fiddles.

Since the railroads and highways were under the control of this company, he tagged them with the octopus as his people. He constantly supports his own political men in order to easily protect the company’s profit and political dominance with bribes.

Thus, he easily distributed bribes and knew what he wanted, then he became the biggest boss by buying most of the shares from the shareholders of the compound fruit company in 1968. he did.

After that, the Yersin company was in the hands of a Cincinnati-based brother woman. In 1984, she changed all the contacts to a cikita banana on the name of a company that I had taken over on July 2 of the same year.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments