Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAAvakado ve faydaları nelerdir

Avakado ve faydaları nelerdir

Avakado ve faydaları nelerdir

Bugün sizleri çekirdeğinden bu güzel avokado ağacının nasıl yaptım ona anlatacağım başlamadan önce ben kendi o kaldırdım Biraz anlatayım ben dediğim gibi bu acı avokadonun çekirdeğinden yetiştirdim Benimkinin bu boyuta gelmesi yaklaşık 8 ay aldı ama sizin daha güneşli bir eviniz varsa yetişmesi daha kısa sürebilir Benimki oldukça uzun sürdü Şimdi nasıl yetiştirdiğim geçiyorum.

Tabii ki bunu yetiştirebilmek için 1 adet avakado ya ihtiyacınız olacak çünkü o avokadonun çekirdeğinin kullanacağım avokadoyu seçerken oradaki olgunlaşmış ve avokado seçmeye dikkat edin derim ben çünkü Böylece avokadonun uzun bitkiye dönüşmesi biraz daha hızlı olacaktır.

Çünkü biz şimdi mesaj doğada ağaçtan düşen avakadodan avokado ağacı oluşuyor o ağaçtan dışına lokantalarda artık o kadar olgunlaşmış Belki o yüzden dalından bir şey var sizde oldukça yumuşak bir avukata seçerseniz daha çabuk yetiştirebilirsiniz diye düşünüyorum önce fazla kesip içinden çekirdeğini çıkmamız gerekecek Bunu yaparken çok fazlasıyla Keskin bir bıçak kullanmayın ve avokado i keserken oldukça yumuşak bir şekilde kesin derim Çünkü içindeki çekirdeğini olabildiğince zarar vermemeye çalışıyoruz.

O yüzden ben çekirdeği rahatça çıkarabilmek için önce Alo kağıdı ikiye bölüyoruz Ondan sonra çekirdeğin yapışık olduğu kısımda yeniden 2’ye bölüyorum ki Böylece onu çok rahat bir şekilde hiç içine bıçak batırma Ben çekileyim çıkartmak daha kolay oluyor bunun da buketleri başı ne diyorsun da görmüştüm Bu arada çekirdeği Alo kartonun içinden ayırmadan önce bir şey dikkat etmemiz gerekiyor.

Çekirdeğin hangi kısmı üst hangi kısmı alt bu çok önemli olacak Hani üstten doğanın bir parçası olur ya o avokadonun boyuna bağlı olduğu yer oluyor yani orası üst kısmı oluyor alttaki daha şişman kısmı ise alt kısmı oluyor şekilden şekle her zaman bu şekilde olmayabilir.

O yüzden hangisi üst Hangisi aslında dikkat edin sonra işimize yarayacak şekilde imzalı kağıdın içinden çıkınca doğal olarak üzerinde biraz avokado kalıntıları olacaktır.

Bunları iyice suyun altında çalkalayarak sen ödemeniz gerekiyor temizlediğimiz avakado çekirdeğini Aslında bu şekilde kökten diyebilirsiniz ama benim dediğim dediğim bir şey üzerinde bu çekirdeği böyle kahverengi bir kabuk gibi bir şey oluyor o kabuğu üzerinde bırakırsanız avakadonun köklenmesi çok daha uzun sürüyor ben o şekilde üzerindeki kahverengi kabul zor durumda çok daha çabuk köklendirme fark ettim o yüzden size de bunu tavsiye ederim.

Bunu yapabilmek için de Önce tırnağında şöyle bir kadını ve en çok zarar vermeden hafif Tokadı’nın çıkaracak kadar değil Çünkü gidiyorum Ondan sonra da oradan yakalayıp diyeceğim de uyardım yine çok rahat Oka Bursa’ya biliyorsunuz biraz vakit oluyor ama dediğim gibi avokado bugün çok daha çabuk gelmesini istiyorsanız Bence değer atasözüne en çok uğraştıran kısmında avokadonun çekirdeği Develi kabuğunu parmak bundan sonrası çok kolay tek ihtiyacımız olacak şey uzunca böyle içini görebildiğimiz cam bir bardak biraz Sude 3 adet da köyde mi olacak bardak olarak Mümkünse Uzunca bir bayrak ve içini görebildiğimiz olarak seçerseniz hem sizin için daha keyifli olacaktır.

Hem de avokadolu bunu köklenmesi daha rahat olacaktır Neden böyle diyorum Çünkü siz En azından deneyeceğim Bu bayrak seçersiniz içimi görebileceksiniz böyle de heyecanlı ve kökün uzamasını izleyebileceksiniz bulundurularak saç açtığınızda avokadolu kökünün uzadıkça daha fazla yer olacak daha rahatsız Diyecek o yüzden diyorum yoksa şaka fark etmez .

Şimdi ise çekirdeğin kaç oranları baksana vakti geldi burada anlatırken Aslında sözcükleri söylerken biraz zorlandım ama videodan yazarsınız tam olarak ne demek istediğimi anlayacaksınız amacımız Aslında bu çekirdeğin bayramda üst kısmında yarısı bardağın içine yarısı bardağın dışına gelecek şekilde yerleştirmek çekirdeğinin altını üstüne aklınıza matedin demiştim ya burada önemli olacak tabii ki şekilde üst kısmının Bayram üstüne denk gelmesi alt kısmının ise Bayram içeri denk gelmesi gerekiyor.

Bunu yapabilmek için dökümanlarında hafif bir şeyler çekirdeğin içini açacak burada tek dikkat etmeniz gereken şey şu olacak bu şekilde Eğer dikkatle bakarsanız ortasından şöyle bir ayrılmak kısmı böyle bir çizgi olduğunu far yazacaksınız.

Batırdığınız kürdan dayıma çizgiye denk gelmemesine dikkat edin çünkü çekirdeğimiz geliştikçe o çizgiden ayrılmaya başlayacak kürdandan düşmesini istemediğimiz için o kadınların değil de çekirdeği müdür zaman kısımlarını yerleştirmede tavsiye ederim Bunu.

What are avocados and its benefits

Today I will tell you how I made this beautiful avocado tree from its seed, before I started I removed it myself. Now I’m going through how I grew up.

Of course, you will need 1 avocado to be able to grow it, because when choosing the avocado I will use, I say be careful to choose the ripe and avocado there because the avocado will turn into a tall plant a little faster.

Because the message is now in nature, an avocado tree is formed from the avocado falling from the tree. don’t use a knife and when cutting the avocado, I say cut it very softly because we try not to damage the core as much as possible.

That’s why I first divide the Alo paper in two so that I can remove the core easily. After that, I divide it into 2 again in the part where the core is adhered, so that I never stick a knife in it very easily. Before separating the core from the Alo cardboard, we need to pay attention to one thing.

Which part of the seed is the top and which part is the bottom, it will be very important. You know, it is a part of nature from the top, or it is the place where the avocado is attached to its length, that is, it is the upper part, and the fatter part at the bottom is the bottom. It may not always be this way from shape to shape.

So, which one is the top, pay attention to which one, then naturally, there will be some avocado residue on it when it comes out of the signed paper, which will be useful for us.

You have to pay them by shaking them thoroughly under water. Actually, you can say root the avocado seed that we cleaned, but on something I say, this seed looks like a brown crust on it, if you leave that peel on, it takes much longer for the avocado to root, I find it difficult to accept the brown on it. In that case I noticed rooting much quicker so I would recommend it to you as well.

In order to do this, first, it is not enough to take a woman like this on her nail and with a light Slap without causing the most damage. I think the most challenging part of the value proverb is the core of the avocado, the shell of Develi, finger, very easy after that, all we need is a long glass glass that we can see inside, a little bit of water. It will be more enjoyable for you.

And it will be more comfortable to root it with avocado. Why do I say so Because you will at least try this flag, you will be able to see inside me, you will be excited and you will be able to watch the root grow. When you open the hair, the longer the avocado root grows, the more it will be more uncomfortable.

Now, it’s time to look at how many proportions of the core are while I am explaining here. Actually, I had a little difficulty in saying the words, but you will understand exactly what I mean from the video. Of course, the upper part must coincide with Bayram, and the lower part must coincide with Bayram inside.

In order to do this, something light in their documents will open the kernel, the only thing you need to pay attention to here is this. If you look carefully, you will write that there is such a line in the middle of it.

Be careful that the toothpick you inserted does not coincide with the line on my uncle, because we do not want the toothpick that will start to separate from that line as our core develops, so I recommend this for placing the time parts of the core, not those women.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments