Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAAhududu ve faydaları nelerdir

Ahududu ve faydaları nelerdir

Ahududu ve faydaları nelerdir

Çalı halinde dikenli bir bitkidir kümeler halinde de kendiliğinden yetişen meyvesi Bu da benzer sarımtırak kırmızı portakal renginde sulu ve güzel kokuludur meyvelerin toplanıp kurutulur reçel şurup ve likör yapımında kullanılır meyve olarak da yenir içerisinde Protein karbonhidrat selüloz Pro vitamin A vitamin C elma ve limon asidi tipi maddeler eterik yağ vitamin ve Kalsiyum magnezyum fosfor Demir mangan ve bakır bileşimi asitlerinin maddeler içerir.

Faydaları : kabız Yapıcı Divriği idrar söktürücü digestive hazmettirici aperatif iştah açıcı antiseptik mikrop öldürücü yaprakları Suzan Fadik terletici antiseptik Ateş Dürümcü Sedat sakinleştirici özelliğe sahip gülgillerden bülteni andıran Çalı görünümünde dikenli bir bitki olan metrobüs gidiyor musunuz bu bitkinin duta benzeyen kırmızı renkli sulu ve kokulu yemişi ağaç çileği frambuaz olarak adlandırılır.

Türkiye’de yetiştiği yerler Ege Marmara ve Karadeniz bölgelerinde buralarda ağaç çileği frambuaz olarak da bilinir Haziran ve Temmuz ayları arasında beyazımtırak renkli çiçekler açan 30 ila 150 santimetre boyunda çok senelik dikenli Çalı görünüşünde bir bitkidir dağlık mıntıkaları orman ve koruların da tesadüf edilir gövdesi dikenli veya çıktı yaprakları güçlü da 5 parçalı sivri uçlu yaprak sapı kıvrık dikenlidir çiçeklerin genellikle dalların ucunda 5 ila 10 çiçekli Salkım halindedirler meyvesi ile birçok ilgili meyvelerin bir araya gelmesiyle meydana gelmiş küre biçiminde kırmızı renkli ve güzel kokuludur meyveleri temmuz ve ağustos aylarında olgunlaşır.

Çok şişti bahçelerde yetiştirilir çoğunlukla Sonbaharda bir bir buçuk milimetre Aralık bırakmak suresi metre Aralık bırakmak suretiyle dikilir Ağva turları her 67 senede bir yenilenmelidir meyvesi çiçekleri ve yaprakları kullanılabilir ve ben tamamen olgunlaştıkları zaman toplanır yapraklarında tanen meyvelerin değilse organik asit Salisilik asit benzeri açar mısın şeker testi Uçucu ve Sabit yağlar bulunmaktadır.

Yaprakları boğaz hastalıklarında gargara için kullanılır çiçeklerinden romatizma ve Nikris gut hastalıklarında faydalıdır taze olarak şeker ve böbrek hastalıklarında Deniz yiyeceği olarak ifade edilir halk arasında ishal ve ateşli hastalıklara karşı da iyi geldiği söylenir bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur fakat ülseri olanların çok fazla yememesi önerilir ülkemizin Ege Bölgesi Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’nde çok şey üretilmeye başlanan ahududunun ekonomide çok büyük bir payı vardır.

What are raspberries and their benefits

It is a thorny plant in the form of a shrub. The essential oil contains substances of vitamins and acids of calcium magnesium phosphorus Iron manganese and copper composition.

Benefits: Constipation Divrigi diuretic digestive digestive appetizer appetizing antiseptic germicidal leaves Suzan Fadik sweating antiseptic Fire Roller Sedat is a rosy-like bulletin-like bush. Are you going to Metrobus, which is a thorny plant with a mulberry-like red color, juicy and fragrant fruit tree strawberry? called raspberry.

Where it grows in Turkey, in the Aegean Marmara and Black Sea regions, it is also known as tree strawberry, raspberry. It is a perennial plant with a height of 30 to 150 centimeters, which blooms whitish colored flowers between June and July. It is a perennial plant with the appearance of a bush. The leaves are strong and 5-part, the pointed petiole is curved and thorny.

It is grown in very swollen gardens. It is mostly grown in autumn with one and a half millimeter spacing. and Fixed oils.

Its leaves are used for gargling in throat diseases. Its flowers are useful in rheumatism and Nikris gout diseases. It is expressed freshly as a sea food in diabetes and kidney diseases. It is said to be good against diarrhea and fever diseases among the people. It does not have any known side effects, but it is recommended not to eat too much for those with ulcers. The raspberry, which has started to be produced in the Marmara Region and the Black Sea Region, has a very large share in the economy.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments