Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGİDAPortakal nedir faydaları nelerdir

Portakal nedir faydaları nelerdir

Portakal nedir faydaları nelerdir

Portakal nedir faydaları nelerdir : Portakal , tüm narenciyeler de olduğu gibi portakal da da C vitamini boldur bilindiği gibi beden C vitaminini depo etmez her gün bir miktar C vitamini alınması gerekir portakalın bileşeninde bulunan E vitamini damarları güçlendirir.

Yine muhtevasında bulunan B1 B2 B6 vitaminleri bu meyvenin sinir üzerindeki olumlu etkisi ne açar Portakalda önemli miktarda Pro vitamin bulunur bir soru veya Bahar’ın başında bu meyve ile kür yapmak faydalı olur.

Bol C vitamini ile portakal kış aylarında bizi soğuk algınlığından korur içinde bulunan A vitamini ve çeşitli madeni maddelerle portakal cildin taze Ve pürüzsüz olmasını sağlar sindirimi kolaylaştırır.

İştahı açar karaciğeri çalıştırır safra salgısını artırır Gazi Önler günde bir portakalın safra kesesi taşlarını engellediği düşünülür katıksız portakal suyu Gut ve romatizma gibi hastalıklara yararlıdır.

Kış aylarında hastalıklara karşı bünyemize güçlendirmek enerji sağlamak ve bol vitamini almak istiyorsanız Özellikle de kilo almadan bunları arzuluyor sanız bol bol portakal yemelisiniz.

What are the benefits of oranges

Orange, as in all citrus fruits, also strengthens vitamin E in the orange’s component, as orange is also known in vitamin C. As it is known, vitamin C in the body does not store vitamin C every day.

B1 B2 B6 vitamins in the content of this fruit has a positive effect on the nerve is a significant amount of vitamins in the Pro vitamin is a question or at the beginning of Spring with this fruit is useful to cure.

Orange with plenty of vitamin C in the winter protects us from the common cold in vitamin A and various mineral materials with the fresh and smooth orange skin makes digestion easier.

It activates the liver, increases the bile secretion Gazi Foresks are thought to prevent gallstones of an orange one day. Pure orange juice is useful for diseases such as gout and rheumatism.

If you want to strengthen our body during the winter months and get plenty of vitamins, you should eat plenty of oranges especially if you desire them without gaining weight.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments